Reklama

 


 

 

     

Rozhovor s členem Výkonného výboru OFS Jičín MUDr. Danielem Malým

Dlouholetý hráč SK Jičín a TJ Lázně Bělohrad Daniel Malý vstoupil v letošním roce i na činovnickou půdu a hned poměrně razantně kandidaturou do funkce předsedy OFS Jičín. Nakonec z toho vyšel mandát pro člena VV jičínského svazu, celkem Daniel Malý získal na Valné hromadě OFS Jičín dne 26. 02. 2021 15 hlasů od volitelů, což byl čtvrtý největší počet.


1. Pane Daniele Malý, zkuste nám nastínit, v čem budou spočívat Vaše první kroky či návrhy ve výkonném výboru Okresního fotbalového svazu Jičín.
"Nejprve se seznámím s chodem a systémem práce výkonného výboru OFS Jičín. Rád bych se časem zapojil i do práce některé komise."

 

2. Jak hodnotíte současný stav nebo spíše paralýzu amatérského a mládežnického sportu?
"Vidím dva hlavní důvody paralýzy. Prvním důvodem je více sportů v této době. Mladé sporty jako florbal nebo bojová umění stahují hodně dětí. Druhým aspektem jsou sociální sítě a počítače, které děti od sportu odpoutávají a mnoha rodičům to tak vyhovuje."

3. Volby do OFS Jičín byly předmětem poměrně intenzívní masáže ze strany editora facebookového profilu Fotbal v Královéhradeckém kraji Tomáše Brixiho. Jak byste tuto skutečnost komentoval?
"Kdyby na článek pana Mádla v interpretaci pana Brixiho reagoval dotyčný dříve a nikoliv po dva a půl měsících, nemuselo k dané, jak Vy říkáte, masáži vůbec dojít. Pan Brixi uveřejnil článek od pana Mádla z prosince 2020, na tom není nic špatného. Po přiznání chyby autora se pan Brixi zachoval seriózně a omluvil se také."

4. V šestici Vašich kolegů ve výkonném výboru OFS Jičín jsou čtyři staronoví členové, kteří obhájili mandát, a tři noví členové. Jak hodnotíte tento personální stav?
"Myslím, že stav VV bude vyvážený, funkcionářská zkušenost i nová krev. Doufám, že já a další noví členové přineseme svěží vítr do další práce."

5. V roce 2021 má proběhnout významově velmi výrazná volební Valná hromada FAČR. Kdo by pro Vás osobně byl hypoteticky nejlepší kandidát - Vladimír Šmicer, Petr Fousek, Martin Malík nebo někdo jiný?
"Petr Fousek".

6. Fotbalové veřejnosti na Jičínsku jste spolu se svými třemi kolegy představil program činnosti a cílů pro další volební období. Co je pro Vás osobně z tohoto programu největší prioritou?
"Mládež, to je naše budoucnost".

7. Pojďme do minulosti. Které své dva hráčské či funkcionářské vklady považujete své největší úspěchy?
"Postup do divize C v roli kapitána SK Jičín v roce 2010 a tituly mistra světa na fotbalovém MS lékařů."

8. Ve své profesní a fotbalové kariéře kombinujete profesi lékaře chirurga a aktivního hráče, který si drží výraznou dlouhověkost (poznámka MUDr. Daniel Malý je ročník narození 1978). Je tajemství této dlouholeté kariéry skryto v znalostech a v péči o tělesnou schránku?
"Asi jsem měl štěstí, až minulý rok jsem prodělal první artroskopický výkon na koleni. Po celou kariéru jsem neměl nadváhu. Nadváha při fotbale významně poškozuje  kloubní i svalový aparát, vidím to každý den v ordinaci."

 

9. Ve své fotbalové kariéře jste oblékal dresy SK Jičín a TJ Lázně Bělohrad. Co Vás vedlo k poměrně ojedinělému patriotismu ve vztahu ke klubovým barvám, když uvážíme, že i řada hráčů včetně těch z SK Jičín poměrně místa činu měnila?
"Jsem patriot ve sportu i v zaměstnání. Jičín mám rád a zažil jsem zde mnoho krásných fotbalových zážitků a poznal řadu skvělých fotbalistů a trenérů. Dva roky v Lázních Bělohrad byly mým loučením s krajským přeborem a rád na ty roky vzpomínám".

 

10. Nyní už trochu nevážně. Vzpomínáte na nějaký svůj nejkrásnější nebo nejvýznamnější vstřelený gól, a pokud ano, kdy to bylo a v jakém zápase?
"Psal se březen 2011 a tehdy padl jediný můj gól v divizi C v zápase Velim-Jičín (4:1)".

11. Sparta nebo Slavia nebo někdo jiný?
"Dukla Praha".

 

12. Nyní Vás vyzkoušíme jako prognostika. Slavia Praha hraje v osmifinále Evropské ligy dvojzápas s Glasgow Rangers. Jak tyto duely dopadnou a kdo postoupí?
"Samozřejmě Slavia Praha po bezbrankové remíze v Glasgowě a poté vítězstvím doma 3:1".

 

13. Fotbalový hráč a funkcionář má poměrně omezený časový prostor pro dovolenou. Jaká je pro Vás ta ideální?
"Miluju lyže, takže v zimě týden v Rakousku a v létě s rodinou poznávání nových krajin v kombinaci s lenošením u moře jako jsem si dopřál před dvěma lety na Srí Lance".